سبد خرید
0
No products in the cart.
حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

پیانو آکوستیک دستگاهی است کاملا مکانیکی متشکل از  باکس‌چوبی، صفحه رزونانس، چکش ها، سیم ها و کلاویه، عملکرد پیانو آکوستیک به این شکل است که با فشار دادن کلاویه چکش با سیم برخورد کرده سپس صدای سیم از صفحه رزوناس در فضا پخش می شود به این نوع صدا، صدای آنالوگ گفته می شود که به صورت طبیعی و با فرکانس آنالوگ تولید می شود. پیانوی دیجیتال در واقع صدای شبیه سازی شده از پیانو آکوستیک است که با فشار دادن کلاویه , سنسور صدای ضبط شده‌ از پیانو آکوستیک را از طریق اسپیکرها استخراج می‌کند. این نوع جنس صدا، صدای دیجیتال می باشد. فرق عمده ی بین پیانو دیجیتال وپیانو آکوستیک در  صدای آنها میباشد .

در دنیای امروز و با پیشرفت تکنولوژی شبیه سازی به حد اعلا رسیده است ولی از نظر حساسیت تاج و کلاویه همچنان تفاوت بین پیانو آکوستیک و دیجیتال وجود دارد .

در ابتدا باید بگویم سن خاصی برای شروع پیانو تعریف نشده است بر اساس مقاله ای که اخیراً در مجله معتبر تایمز منتشر شد کودکان ۶ ساله ای که آموزش کیبورد را دریافت کرده بودند نسبت به همسالان خود از رشد مغزی بیشتری برخوردار بوده اند.

 در واقع باید گفت برخی از کودکان ۳ سالگی آموزش پیانو را شروع می‌کنند. برخی بین ۱۰ و ۱۱ سالگی، برخی در اواخر نوجوانی و برخی در بزرگسالی؛ باید گفت که هر کسی از هر سنی بخواهد می تواند آموزش را شروع کند و با پشتکار و تمرین مناسب و در کنار استاد خوب می تواند به سطح بالایی از مهارت و لذت در نوازندگی برسد.

یکی از اساسی ترین مسئله و نکات مهم در خرید این است که ما چه برندی خرید و چه برند ی را خرید نکنیم. در واقع باید گفت تمام برند هایی که در دنیا مطرح هستند و در مارکت ایران دیده می‌شود قابل اعتماد خواهند بود به طور مثال یاماها، کاوایی ، رولند و  دایناتون و… چنین برندهایی جزو برندهای جهانی هستند که خوشبختانه در مارکت ایران نیز به صورت آکبند موجود می باشند نکته بسیار مهم این است که سراغ برندهای متفرقه نرفته و از میان برندهایی که در سطح دنیا و در مارکت ایران جواب شان را پس داده اند خریداری کنیم.

برای نگهداری مناسب از پیانو دیجیتال، جهت جلوگیری از نوسانات برق حد الامکان از یک محافظ برق استفاده شود و از ورود گرد و غبار به داخل کلاویه ها جلوگیری شود (در زمان هایی که از پیانو استفاده نمی‌کنیم درب پیانو را ببندیم ) از قراردادن پیانو دیجیتال کنار وسایل گرمایشی جلوگیری شود. از ریخته شدن مایعات بر روی کلاویه ها جلوگیری شود (به هیچ عنوان از مایعات شیمیایی مانند استون برای پاک کردن کلاویه استفاده نشود).  برای تمیز کردن پیانو ازیک دستمال نیم مرطوب استفاده شود.

از قراردادن پیانو آکوستیک مقابل نور مستقیم خورشید جلوگیری کنید زیرا نور خورشید می‌تواند رنگ پیانو را به مرور زمان تغییر داده و از کیفیت رنگ آن بکاهد همچنین  از قراردادن پیانو در کنار وسایل گرمایشی مانند شوفاژ , شومینه و غیره جلوگیری شود و حدالامکان در مکانی قرار داده شود که باد مستقیم کولر های آبی به آن نخورد

اگر بتوانید در منزل خود از دستگاه‌های بخور سرد که بخار بسیار کمی دارد استفاده کنید عمر پیانو خود را افزایش می دهید

 لازم به ذکر است سازهایی که سالها در رطوبت زیاد قرار گرفته باشند و سپس به مناطقی که آب و هوای خشکی دارند حمل شود  و به مدت طولانی در آن محیط قرار بگیرد صفحه رزونانس آنها ترک می خورد و ما دیگر صدای زیر و بم را به صورت بالانس نمی‌شنویم.

بله از پیانوهای آکوستیک دیواری می توان برای محیط  آپارتمانی استفاده کرد، ارتفاع پیانوهای آکوستیک دیواری حجم صدای آنها را تعیین می کند ,هرچه ارتفاع پیانو کمتر باشد برای محیط های کوچکتر مناسب تر می باشند اگر نگران کنترل صدای پیانو آکوستیک در منزل خود می باشید پدال وسط در پیانوهای آکوستیک صدای پیانو را نصف کرده و در واقع سایلنت می کند.

پیانوهای گرند به سه دسته (Baby Grand,Home Grand,Concert Grand)به دلیل آنکه امکان کنترل میزان صدا در پیانو های گرند وجود ندارد ترجیحا از بیبی گرند ها و گرند های خانگی برای محیطهای آپارتمانی  بالای 200 متر استفاده میکنند از پیانو های کنسرت نیز اغلب برای سالن های کنسرت استفاده می‌شود.

اینکه از نظر تکنیک ضعیف تر باشد حرف درستی نخواهد بود زیرا مساله آموزش و استاد خوب و تمرین مداوم نیز جزو مسایل یاری دهنده در پیشرفت میباشند اما از نظر قدرت انگشتان تفاوت هایی دیده شده است “ اصطلاحاً می گویند کسانی که با پیانو دیجیتال تمرین کرده‌اند  انگشتانشان برای پیانوی آکوستیک آدابته نیست” زیرا اختلاف وزن کلاویه در پیانو های دیجیتال و آکوستیک دیده می شود. ولی کسی نمیتواند این مساله را بیان کند که یادگیری پیانو با پیانو دیجیتال امکان پذیر نیست و فقط با پیانو آکوستیک یک نوازنده حرفه ای میشود .

مدت زمان آموزش برای هنرجو تازه کار هفته‌ای  یک و یا ۲ ساعت است ومدت زمان تمرین در طی هفته  تقریباً روزی یک ساعت میباشد که بسته به توصیه استاد پیانو می تواند این میزان تمرین افزایش پیدا کند.

خیر رنگ پیانو در صدای پیانو تاثیری نخواهد داشت, به دلیل آنکه صدای پیانو آکوستیک از صفحه رزونانس که صفحه پشت پیانواست استخراج می‌شود نه از باکس آن.

ماندگاری پیانوهای آکوستیک بسته به نحوه نگهداری آنها متغیر است اما آنچه که دیده شده پیانو های اورجینال ,که در شرایط مساعد نگهداری شده اند  عمرمفید بالای 70سال نیز داشته اند . پیانوهای دیجیتال به دلیل آنکه تکنولوژی روز دنیا مدام در حال تغییر است و هر ساله ارتقا پیدا می‌کنند عمر مفید آن ها,میتواند تقریباً بین ۲۰ تا ۲۵ سال باشد .

بله اما در ابتدا جهت خرید پیانو آکوستیک دست دوم  باید پیانو را کارشناسی کرده و گارانتی سلامت را از فروشنده بخواهید . پیانو آکوستیک دست دوم میتواند گزینه مناسبی برای خرید باشد زیرا تکنولوژی برای تغییر در ساختار پیانو وجود ندارد و پیانو ها از تقریباً ۶۰ تا ۷۰ سال پیش به همین شکل تولید شده و در حال حاضر نیز با همان ساختار تولید می‌شوند پس بنابراین در صورت سلامت ساز و کیفیت آن بسته به سنی که مدنظر خریدار می باشد می توانید پس از کارشناسی ,پیانو آکوستیک دست دوم نیز تهیه کنید

با مراجعه به سایت Www.pianocalculator.com شما میتوانید سن پیانو خود را جستجو کنید

ارتفاع پیانو آکوستیک بیشتر در میزان حجم صدا تاثیر گذار است البته لازم به ذکر است هرچه ارتفاع پیانو بلندتر می‌شود سیم ها قابلیت ارتعاش بهتری خواهند داشت و نسبتا تفکیک صدای بهتری خواهیم داشت ولی کیفیت اصلی صدای پیانو آکوستیک به کشور سازنده و کیفیت ساخت آن بستگی دارد نه ارتفاع پیانو. به طور مثال: پیانو یاماهای تولید ژاپن ارتفاع کوتاه ,کیفیت صدای بهتری نسبت به پیانو یاماها تولید اندونزی ارتفاع بلند دارد.

مقایسه محصولات

0 محصول

مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول