پرفروش ترین پیانوهای دیجیتال

پرفروش ترین پیانوهای دیجیتال

صدای روحانی و نفس‌گیر پیانو که به گوش می‌رسد، هر جا که باشید، می‌بینید که سکوتی عمیق فضا را در برمی‌گیرد. واقعیت اینجاست که بسیاری از ما به سختی می‌توانیم فرق میان صدای پیانو آکوستیک و دیجیتال را تشخیص بدهیم و صرفاً در جادوی موسیقی پیانو غرق می‌شویم، بی‌آنکه بدانیم این صدایی که می‌شنویم، متعلق به چه برند و چه نوع پیانویی است.

پیانوهای دیجیتال از هرلحاظ برای موسیقی‌دانان و نوازندگان به‌صرفه است. هم قیمت مناسبی دارد، هم نسبت به پیانوهای آکوستیک سبک‌تر است و می‌توان آن را به نقاط مختلف، جابه‌جا کرد. علاوه بر این، برندها و مارک‌های متنوعی دارد که دست هنرمند را برای انتخاب باز می‌گذارد.

در این مقاله از وبسایت سلولیکس، می‌خواهیم به پرفروش ترین پیانوهای دیجیتال اشاره کنیم و بگوییم که کدام یک از آن‌ها، انتخاب بهتری برای نوازنده محسوب می‌شوند. اگر شما هم به دنبال یک برند معتبر پیانو هستید، به خواندن این مطلب ادامه دهید.

برند های مشهور پیانو دیجیتال

      برند های مشهور پیانو دیجیتال

درست از همان زمانی که بسیاری از هنرمندان و نوازندگان متوجه شدند که قدرت خرید پیانوهای آکوستیک را ندارند، پیانوهای دیجیتال به بازار عرضه شدند و در مدتی کوتاه توانستند توجه بسیاری از نوازندگان را به خود جلب کنند. شباهت زیاد به صدای پیانو آکوستیک، سبک بودن، قیمت مناسب و…بخشی از مزیت‌های پیانو دیجیتال بود و دقیقاً همین موارد منجر به محبوبیت این نوع پیانوها شد.

برندهای مشهوری پا به بازار گذاشتند و خیلی زود، نبض بازار موسیقی را به دست گرفتند. در ادامه به چند برند مدل معروف و محبوب پیانو که اتفاقاً فروش زیادی هم دارند، اشاره کرده‌ایم:

پرفروش ترین پیانو دیجیتال یاماها

پیانو دیجیتال یاماها

از میان تمام برندهای موجود در بازار، پیانو دیجیتال یاماها با تمام آن ها فرق های شگفت انگیزی دارد و اکثر هنرمندان، انتخاب اول و آخرشان همین برند می‌باشد. یاماها نامی برجسته در دنیای موسیقی است که نه تنها تولید پیانوهای دیجیتال را آغاز کرد، بلکه این هنر را ارتقاء داد و به سطحی رساند که هیچ هنرمندی، به دلیل گران بودن پیانوهای آکوستیک، از نواختن جا نماند.

این برند معروف و معتبر، مدل‌های مختلفی به بازار عرضه کرده که هریک از آن‌ها، مزایا و منافع خاص خود را دارند.

پیانو دیجیتال یاماها P45

گرچه یاماها مدل‌های مختلفی از پیانوهای دیجیتال را طراحی و تولید کرده اما یکی از پرفروش ترین پیانوهای دیجیتال این برند معروف، پیانوp45 است که اتفاقاً در بازار کشور ما نیز، محبوبیت زیادی دارد.

بزرگترین مزیت این پیانو، قیمت مناسب و وزن پایین آن است. دارای 88 کلاویه می‌باشد و صدایی که تولید می‌کند شباهت زیادی به گراند پیانو یاماها دارد. این برند برای تمام کسانی که در ابتدای راه موسیقی هستند یا برای تمرینات نوازندگی خود به یک ساز ارزان‌قیمت احتیاج دارند، بهترین گزینه محسوب می‌شود.

این پیانو علاوه بر صدای گرند پیانو، 9 صدای دیگر مثل پیانو الکتریک، هارپسیکورد، ارگ و … را نیز داراست که خرید آن را منطقی‌تر می‌کند. این مدل از پیانوهای دیجیتال، دارای سیستم شبیه سازی استریوی awm هستند که از یک جفت نمونه صدا برای شبیه سازی صدای پیانو آکوستیک یاماها استفاده می‌کند.

پیانو یاماها ydp 144

تنوع مدل‌های پیانو دیجیتال یاماها، تمامی ندارد و می‌توان ده‌ها مدل را نام برد که همگی، نام و نشانی در دنیای موسیقی دارند اما شاید یکی از بهترین موارد، پیانو YDP 144 باشد که به بهترین نحو، صدای پیانوهای آکوستیک را شبیه سازی کرده است. اگر رهگذری باشید که بدون دیدن ساز، صدای این مدل پیانو دیجیتال به گوشتان برسد، احتمالاً قادر نخواهید بود که آن را از پیانو آکوستیک تشخیص بدهید.

این مدل، صدای پیانوی کنسرتی CFIIIS یاماها را بازسازی کرده و تکنولوژی فوق‌العاده‌ای در خلق صدای پیانو آکوستیک دارد. این مدل نیز مانند P45، علاوه بر صدای پیانو دارای صدای چند ساز دیگر نیز هست.

نگاهی دقیق به این مدل پیانو، به شما ثابت می‌کند که تا چه حد در طراحی آن دقت و ظرافت به کار رفته و چه تلاشی صورت گرفته تا شباهت زیادی به پیانوهای آکوستیک داشته باشد. این مدل نیز دارای 88 کلاویه استاندارد GHS است که تاچ سبکی دارند.

پیانو یاماها clp 635

در میان تمام مدل‌های پیانو دیجیتال یاماها، احتمالاً هیچ یک به اندازه مدل پیانو CLP 635 نتوانسته صدای پیانوهای آکوستیک این برند را شبیه سازی کند. بیخود نیست وقتی از برند یاماها به عنوان یکی از بهترین کمپانی‌های تولید پیانو دیجیتال نام می‌بریم؛ چرا که بیش از 125 سال سابقه تولید پیانو دارد و به خوبی با صدای پیانوهای آکوستیک آشناست و می‌داند به چه صورت، آن را شبیه سازی کند.

این مدل از صدای پیانوهای سری CLAVINOVA تقلید کرده و از بهترین متریال در ساخت آن استفاده شده است. لمس کلاویه‌های این پیانو به نرمی صورت می‌گیرد و برای نوازندگان مبتدی تا حرفه‌ای مناسب است. در واقع، این پیانو دیجیتال شما را آماده می‌کند تا قادر به نواختن کلاویه‌های سنگین پیانوهای آکوستیک باشید.

پرفروش ترین پیانو دیجیتال کاسیو

پیانو دیجیتال برند کاسیو

در کنار یاماها که معرف حضور تمام نوازندگان و هنرمندان است، برندهای دیگری نیز مشغول به تولید پیانو دیجیتال بوده‌اند که از این میان، می‌توان به برند کاسیو اشاره کرد.

این پیانوهای فوق‌العاده از سه سنسور در زیر هر کلاویه استفاده می‌کنند تا حساسیت تاچ آن‌ها را بالاتر ببرد. علاوه بر این، با این ویژگی، هر موسیقی‌دان و نوازنده‌ای با هر سطح مهارتی، می‌تواند به راحتی پیانوهای این برند را بنوازد.

کیفیت پخش صدای این پیانوها و شباهت آن‌ها با پیانوهای آکوستیک به لطف تکنولوژی‌های پیشرفته‌ای مثلHAMMER Response و … ممکن شده است. صدایی که در نهایت از سازهای کاسیو خارج می‌شود، کیفیت بی‌نظیری دارد و غیرممکن است که به راحتی از گوش شنونده، پاک شود.

علاوه بر تمام ویژگی‌های منحصربه‌فرد پیانوهای دیجیتال کاسیو، موتور صدای فوق‌العاده‌ای دارد که اگر بگوییم یکی از بهترین‌ها در میان مدل‌های دیجیتال است، بیراهه نگفته‌ایم.

پیانو کاسیو ap 270

یکی از بهترین برندهای پیانو دیجیتال کاسیو، مدل پیانو کاسیوAP 270  است که با عملکرد چکشی خود، ترتیب ضربات روی کلیدها را پیدا کرده و بهترین صدای ممکن را ایجاد می‌کند. به طور کلی، دو نوع صدای پیانو گرند روی این مدل نصب شده که بسته به محیطی که نوازندگی در آن صورت می‌گیرد و ژانر موسیقی، قابل تغییر خواهد بود.

صدای ضبط شده این پیانوها بسیار باکیفیت و قدرتمند است و می‌تواند برای یک سالن بزرگ اجرا، مناسب باشد.

پیانو کاسیو ap 470

یکی دیگر از مدل‌های پرفروش پیانوهای دیجیتال کاسیو، مدل پیانو AP 470 است که انتخابی پر زرق و برق محسوب می‌شود و بیشتر به درد اجراهایی می‌خورد که ظاهری شیک و پرجلوه دارند. صدای این مدل، کاملا ژوست و فرح‌بخش است و نشان می‌دهد که وقت زیادی برای طراحی این مدل، گذاشته شده است.

اگر نوازنده سبک جاز یا پاپ هستید، بهترین گزینه‌ای که می‌توانید داشته باشید همین مدل است. علاوه بر کیفیت بی‌نظیر، قیمت بسیار مناسبی هم دارد که برای هر کاربردی جوابگوست.

پرفروش ترین پیانوهای رولند

برند پیانو رولند

رولند، نامی آشنا و بزرگ در صنعت تولید پیانوهای دیجیتال و آکوستیک است. هر هنرمندی که آرزوی نواختن بهترین پیانوهای آکوستیک را در سر می‌پرواند، حتما برند رولند را می‌شناسد. نزدیک به 52 سال پیش در سال 1972، شرکت رولند توسط ایکوتار کاکه هاشی راه‌اندازی شد و خیلی زود توانست از حد و مرز کشور ژاپن فراتر رفته و خود را به عنوان یک برند شاخص در حوزه تولید پیانوهای دیجیتال معرفی کند.

اولین مدلی که توسط این شرکت بزرگ طراحی و تولید گشت، مدل EP-10 بود که در همان سال‌های ابتدایی تاسیس شرکت رونمایی شد. این مدل، اولین پیانو الکترونیکی به حساب می‌آمد و عرضه آن به بازار، انقلابی در صنعت تولید پیانو ایجاد کرد.

از آن زمان به بعد، برخی از بهترین مدل‌های پیانو دیجیتال توسط این کمپانی ژاپنی طراحی و تولید شده و هر ساله بر اعتبار این برند مهم افزوده می شود. 

پیانو رولند rp 701

اگر بخواهیم یکی از معروفترین و پرفروش ترین پیانوهای دیجیتال رولند را نام ببریم، باید از پیانو RP701 نام ببریم که موتور قدرتمندی روی آن نصب شده است. موتور سوپرنچرال این مدل باعث شده که طنین این پیانو قدرتمندتر شود و شباهت بیشتری با پیانوهای آکوستیک پیدا کند.

پیانو دیجیتال رولند F701

یکی دیگر از مدل‌های پرفروش پیانو دیجیتال رولند که اتفاقاً برای مصارف حرفه‌ای هم جوابگوست، مدل F701 می‌باشد. اگر به دنبال سازی هستید که در سالن‌های کوچک، جلسات تمرین و حتی اجرا در منزل مناسب باشد، این مدل بهترین گزینه‌ای است که می‌توانید داشته باشید.

این پیانو بیش از 300 صدای مختلف و باکیفیت را در خود جا داده و قابلیت ضبط و مترونوم را نیز ارائه می‌کند.

پرفروش ترین پیانو دیجیتال کرگ

پیانو دیجیتال برند کرگ

هر نوازنده و پیانوبازی، برند کرگ را می‌شناسد و احترام خاصی برای آن قائل است. سال‌هاست که این برند مشهور، برخی از بهترین مدل‌های پیانو دیجیتال را به بازار عرضه می‌کند و جایگاه شاخصی در بازار دارد.

کرگ هم یک کمپانی ژاپنی است که بهترین اکشن‌های موجود در پیانو دیجیتال را ارائه می‌کند و به همین دلیل، محبوبیت زیادی میان نوازندگان دارد. همچنین، دارای افکت‌های صوتی مختلفی است که طبیعتاً دست نوازنده را بازتر می‌گذارد تا بسته به سلیقه خود، یکی از آن‌ها را انتخاب کند.

پیانو دیجیتال کرگ LP380

یکی از معروفترین و معتبرترین مدل‌های پیانو دیجیتال کرگ، مدل پیانو کرگ LP380 است که برای مصارف خانگی طراحی شده. این مدل، زیبایی ظاهری خیلی خوبی دارد و به دلیل استفاده از متریال چوبی در طراحی آن، به دیزاین منزل نیز کمک می‌کند. صدایی که از این پیانو خارج می‌شود، کاملاً بم و عمیق است و اکتاوهای بالا را با کیفیت عالی ایجاد می‌نماید.

از آنجایی که اسپیکرهای این مدل زیر کلاویه‌ها واقع شده، زمانی که آن‌ها را لمس می‌کنید، حس نواختن پیانو آکوستیک را ایجاد می‌کنند.

یکی از اقداماتی که برای افزایش شباهت صدای این مدل با پیانوهای آکوستیک صورت گرفته، افزودن قابلیت KEY-OFF است. به این معنی که وقتی انگشتان از روی کلاویه برداشته می‌شود، صدا تولید می‌شود. علاوه بر این، تنظیمات گسترده این مدل به شما اجازه می‌دهد تا سبک‌های مختلف موسیقی را با این پیانو دیجیتال به اجرا دربیاورید.

بسیاری از هنرمندانی که با این مدل نوازندگی کرده‌اند، می‌گویند که صدای خروجی از این پیانو شباهت زیادی به پیانوهای آکوستیک دارد و علاوه بر این، پدال‌های نرم، پشتیبانی از نیم پدال، دمپر و غیره، ویژگی‌هایی هستند که نمی‌توان به سادگی از آن‌ها عبور کرد.

پیانو دیجیتال کرگ B1SP

یکی دیگر از مدل‌های معروف و معتبر پیانو دیجیتال کرگ مدل B1SP است که اگر به دنبال یک نوازندگی راحت و ساده هستید، بهترین انتخاب ممکن به شمار می‌رود. اولین مدل از سری B1 با عنوان B1SP به بازار عرضه شد. ویژگی‌های فوق‌العاده این مدل مثل پایه نت، سه پداله بودن و صدای بی‌نظیر آن باعث شد که خیلی زود محبوبیت زیادی میان نوازندگان پیدا کند و به یکی از پرفروش ترین پیانوهای دیجیتال برند کرگ تبدیل شود.

اسپیکرهایی که برای این مدل تعبیه شده‌اند از نوع FULL-RANGE هستند که صدایی شبیه به پیانو آکوستیک گرند را ایجاد می‌نماید. ظرافت این محصول به قدری بالاست که حتی در فرکانس‌های خیلی پایین نیز، توجه ویژه‌ای به صداها شده است.

بهترین پیانو دیجیتال کدام است؟

بهترین پیانو دیجیتال کدام است؟

در میان تمام مدل‌هایی که در این مقاله برشمردیم، مدل‌های بی‌نظیری پیدا می‌شود که برای مصارف و کاربردهای مختلف مناسب هستند. انتخاب ساز به شخصیت و هویت هنرمند بستگی دارد. به محض لمس کلاویه‌های پیانو توسط آرتیست، ارتباطی ناگسستنی میان نوازنده و ساز برقرار می‌شود که به سادگی قابل تعریف نیست. بنابراین بهترین پیانو دیجیتال، همانی پیانویی است که فرد متناسب با سلیقه، نیاز و ارتباط روحی خریداری می‌کند.

و در نهایت…

در نهایت باید بگوییم که یک پیانو دیجیتال می‌تواند مسیر شما را به دنیای موسیقی و نوازندگی هموار کند و شما را در ردیف نوازندگان بزرگ قرار دهد و فرصت اجرا در سالن‌های عظیم را فراهم آورد.

سلولکیس به عنوان یکی از بهترین فروشندگان پیانوهای دیجیتال، آماده است تا پرفروش ترین برندهای پیانو دیجیتال را به شما عرضه کند. کافیست سری به صفحه محصولات سلولیکس بزنید و مدل پیانو خود را انتخاب کنید.

iwlseo
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *