بهترین پیانو آکوستیک

بهترین پیانو آکوستیک

آنچه در این مطلب می خوانید:

حدود سه قرن است ملودی و حس فوق العاده پیانو مورد توجه نوازندگان قرار گرفته است. از زمان‌های گذشته تاکنون، برندهای مختلفی از بهترین پیانوهای آکوستیک وارد بازار شده‌اند. در این میان برخی از انواع برندهای پیانو آکوستیک مورد توجه قرار گرفته و به یک برند پرفروش تبدیل شده‌اند. تعدادی نیز طی سال‌های گذشته فروش چندانی نداشته و به مرور زمان فراموش شدند.

تفاوت پیانو دیجیتال و آکوستیک در صدای آنهاست. پیانو آکوستیک می‌تواند با کمک صدای فوق العاده خود، احساس بی نظیر را به شنوندگان منتقل کند و یافتن بهترین پیانو آکوستیک برای افرادی که علاقه زیادی به این نوع پیانو دارند، کار چندان ساده‌ای نیست؛ زیرا هر یک از برندهای پیانو آکوستیک در بازار، ویژگی‌های مخصوص به خود را دارند. در ادامه قصد داریم درباره بهترین پیانو آکوستیک به طور کامل صحبت کنیم.

پیشنهاد به مطالعه بیشتر: راهنمای خرید پیانو

بهترین برندهای پیانو آکوستیک

بهترین برندهای پیانو آکوستیک

در اینجا چند نمونه از بهترین مارک پیانو را معرفی می کنیم:

  • یاماها

پیامو یاماها اصلا نیاز به معرفی ندارد! کمپانی یاماها به عنوان یکی از مراکز معتبر برای تولید بهترین پیانو دیجیتال و آکوستیک شناخته می‌شود. تاریخچه پیانو نشان می‌دهد کمپانی یاماها اولین تولیدکننده پیانوهای آکوستیک در ژاپن است و تسلط بسیار زیادی بر بازار آلات موسیقی در سطح جهانی دارد. حتی افرادی که علاقه چندانی به موسیقی یا پیانو ندارند، نام این برند را شنیده‌اند. پیانو آکوستیک یاماها به دلیل ملودی فوق العاده خود، شهرت بسیار زیادی به دست آورده است.

پیانوهای آکوستیک یاماها انواع مختلفی دارند. این پیانوها با ویژگی‌ها و قیمت‌های مختلف وارد بازار می‌شوند. به عنوان مثال، پیانیست‌های مبتدی که به دنبال بهترین پیانو آکوستیک با قیمتی مقرون به صرفه هستند، می‌توانند با کمی جستجو در محصولات یاماها، پیانو مورد نظر خود را پیدا کنند. کمپانی یاماها توجه بسیار زیادی به طراحی پیانوهای آکوستیک داشته است.

همانطور که می‌دانید، پیانوهای آکوستیک علاوه بر صدای رسا و فوق العاده، ظاهر کلاسیک و شیکی دارند. به گونه‌ای که بسیاری از افراد، این پیانو را صرفاً برای تزئین سالن پذیرایی یا اتاق مطالعه خریداری می‌کنند. کمپانی یاماها از بهترین مواد اولیه و چوب‌های درجه یک برای تولید پیانو آکوستیک استفاده می‌کند.

پیشنهاد به مطالعه بیشتر: پیانو دیجیتال یاماها

  • بوزندورفر

یکی دیگر از بهترین پیانوهای آکوستیک، پیانو بوزندورفر است. کمپانی بوزندورفر بسیاری از مدل‌های پیانو آکوستیک را به شما ارائه می‌دهد. محصولات این کمپانی کاملا منحصر به فرد و با کیفیت است. همانطور که می‌دانید، لحن و صدای پیانو مهم‌ترین عامل برای جذب شنوندگان است. این پیانو می‌تواند به شما صدایی رسا، غنی و پایدار هدیه دهد. یکی دیگر از ویژگی‌های مهم برند بوزندورفر این است که محصولات خود را از چوب جامد می‌سازد. استفاده از چوب جامد برای ساخت پیانو آکوستیک، باعث افزایش کیفیت صفحه صدا می‌شود.

چوب جامد به طور کلی به بهبود صدای پیانو کمک می‌کند. از طرفی، این نوع چوب‌ها می‌توانند ظاهری غنی و سنتی برای پیانو آکوستیک ایجاد کنند. علاوه بر این، پیانوهای بوزندورفر معمولاً دارای روکش پلی استر هستند. روکش پلی استر باعث افزایش براقیت سطح پیانو می‌شود و تاثیر زیادی بر ظاهر آن خواهد داشت. همچنین روکش پلی استر باعث افزایش دوام و استحکام پیانو آکوستیک می‌شود و زحمت زیادی برای نگهداری ندارد. این کمپانی سعی کرده است محصولات خود را در قالب پیانوهای آکوستیک مناسب کنسرت و افراد مبتدی طراحی کند.

  • پیانو گروترین

این پیانو یک برند کاملا لوکس از کشور آلمان است که شهرت بسیار زیادی برای مردم این کشور دارد. پیانو گروترین انواع مختلفی از پیانوهای آکوستیک را تولید می‌کند. این پیانوها به صدای منحصر به فرد خود مشهور هستند. در واقع سازندگان پیانو گروترین، سعی کرده‌اند محصولی با صدای فوق العاده تولید کنند. پیانیست‌های حرفه‌ای به سرعت متوجه تفاوت صدای پیانو آکوستیک با سایر برندهای مشهور موجود در بازار خواهند شد. چوب کیبورد این پیانو از صنوبر کوهستانی است که باعث افزایش کیفیت صدا می‌شود.

هر صدا در پیانو گروترین با کیفیت بسیار زیادی پخش می‌شود و نوعی تعادل و حس همگام سازی بین صداهای مختلف وجود دارد. این کمپانی از فناوری جدیدی برای تولید پیانو آکوستیک استفاده کرده است. در واقع در بخش پشتی این پیانو، نوعی ساختار ستاره‌ای شکل وجود دارد که به تکیه‌گاه‌هایی متصل است. این ساختار می‌تواند نیروی وارد شده به سیم را تغییر داده و صداهایی باکیفیت و مهیج تولید کند.

  • کاوایی

برند کاوایی یک کمپانی بزرگ تولید کننده پیانو است که به دلیل نوآوری و عملکرد ویژه خود در تولید پیانوهای آکوستیک، مورد توجه نوازندگان قرار می گیرد. پیانوهای کاوایی میان بهترین پیانوهای آکوستیک قرار دارند. برخی از آن‌ها برای افراد مبتدی طراحی شده‌اند تا سرعت و توانایی یادگیری نوازندگان را افزایش دهند. علاوه بر این، کمپانی کاوایی توجه بسیار زیادی به لحن و صدای پیانو آکوستیک داشته است. به همین دلیل پیانوهای آکوستیک کاوایی که امروزه وارد بازار می‌شود، دارای لحنی گرم و سرشار از هیجان هستند.

یکی از بهترین ویژگی‌های پیانو آکوستیک کاوایی، طراحی بخشی برای قرار دادن پا است. این فضا برای افراد قد بلند که به فضایی برای قرار دادن پاهای خود هنگام نواختن ساز نیاز دارند؛ طراحی شده است و نشان می‌دهد برند کاوایی حتی به جزئی‌ترین مسائل علمی توجه داشته است. یکی از مهم‌ترین دلایل محبوبیت این برند همین موضوع می باشد.

کلاویه های پیانو آکوستیک کاوایی بسیار سبک بوده و استحکام بالایی دارند. در پیانوهای آکوستیک کاوایی، هر کلید، صدا و لرزش خاص خود را دارد. این یکی از مهم‌ترین مسائل برای پیانیست‌های مبتدی است. زیرا در این حالت، صداهای مختلف پیانو با یکدیگر همپوشانی ندارند و هر کلید صدای جداگانه خود را دارد. به طور کل پیانوهای کاوایی، کاربر پسند هستند.

  • ساتر

یکی از بهترین انواع پیانو، پیانو آکوستیک ساتر است. کمپانی ساتر یکی از بهترین تولید کننده‌های پیانو آکوستیک اروپایی است که از سالیان دور در زمینه تولید آلات موسیقی مثل پیانوهای آکوستیک و پیانوهای دیجیتال فعالیت کرده است. این کمپانی از پوشش‌ها و طراحی‌های جدیدی برای تولید پیانو آکوستیک استفاده می‌کند. پیانوهای آکوستیک ساتر، با استفاده از هنر مدرن طراحی شده‌اند. این محصولات معمولا به شکل پیانوهای گرند و پیانوهای ایستاده تولید می‌شوند. همچنین برخی از آنها دارای درب پروانه‌ای هستند که جلوه بصری بسیار خوبی به پیانوهای آکوستیک می‌دهد. تمامی سازهای کمپانی ساتر دارای هماهنگی و دقت بالایی هستند. پیانوهای آکوستیک ساتر، معمولاً با سیم‌هایی با کیفیت بالا و صدای واضح ساخته می‌شوند که باعث تعامل بهتر نوازنده پیانو می‌شود.

  • فازیولی

اگر به دنبال یک پیانو آکوستیک با ظاهر فوق العاده هستید، ما به شما برند فازیولی را معرفی می‌کنیم. این برند از پیانو، ظاهر بی‌نظیر و فوق العاده‌ای دارد. معمولاً پیانو آکوستیک فازیولی برای کنسرت‌های بزرگ مورد استفاده قرار می‌گیرد. این کمپانی معمولاً پیانوهای رویال و مخصوص کنسرت تولید می‌کند. نام فازیولی در واقع از پائولو فازیول الهام گرفته شده و توسط شخص فازیول بنیانگذاری شده است.

پیشنهاد به مطالعه بیشتر: پیانو رویال چیست؟

چند نمونه از بهترین پیانوهای آکوستیک

در قسمت قبل، بهترین برندهای پیانو آکوستیک به شما معرفی شد. اما در این میان برخی مدل‌های پیانو آکوستیک، مورد توجه قرار گرفته است که در ادامه برای شما بیان می‌شود:

1.پیانو یاماها b1

پیانو یاماها b1

روکش‌ها: آبنوس جلا داده شده، گردو، گیلاس، راش

ابعاد: mm (W x D x H) 1480 x 540 x 1090

وزن: 174 کیلوگرم

همانطور که در اینجا نیز گفته شده است؛ این پیانو یکی از بهترین پیانوهای آکوستیک با قیمتی کاملا مقرون به صرفه است. همچنین کیفیت ساخت این پیانو یاماها بسیار بالاست. همانطور که می‌دانید، پیانوهای آکوستیک گزینه‌های گران قیمتی هستند. خوشبختانه این محصول می‌تواند به عنوان یک نمونه از پیانوهای آکوستیک با قیمت پایین و کیفیت بالا مورد استفاده قرار بگیرد.

 پیانو یاماها b1، محصولی خوش ساخت با صدای فوق العاده است که می‌تواند به راحتی، پیانیست‌های مبتدی و حرفه‌ای را راضی کند. این پیانو معمولاً در مدل ایستاده تولید می‌شود و به عنوان یک پیانو آکوستیک باریک و جمع و جور، می‌تواند برای خانه، آموزش یا ضبط استودیو مورد استفاده قرار گیرد. پیانو یاماها b1، به جای ژاپن در کارخانه اندونزی تولید می‌شود. این موضوع باعث شده است که هزینه تولید آن کمتر شود.

2. پیانو Kawai GL-10

پیانو Kawai GL-10

روکش: آبنوس جلا داده شده، ماهاگونی فرانسه و آبنوس ساتن

ابعاد: mm (W x D x H) 1500 x 1520 x 1020

وزن: 282 کیلوگرم

پیانو Kawai GL-10 دارای یک پایه قابل تنظیم است. این پیانو با وجود ابعاد و اندازه کوچک، صدایی بسیار قوی دارد. کلاویه پیانو اساساً اهرمی است. بنابراین کلیدهای بلندتر می‌توانند نواختن را آسانتر کرده و صدایی یکنواخت‌تر ایجاد کنند. پیانو Kawai GL-10 نیز با توجه به همین فناوری ساخته شده است. در این پیانو کلیدهایی با طول بلندتر نسبت به سایر پیانوها وجود دارند که می‌تواند صدایی مانند پیانوهای بزرگ یا پیانوهای مخصوص کنسرت تولید کنند. بنابراین شما می‌توانید با پرداخت هزینه کمتر، پیانویی مشابه پیانوهای کنسرت خریداری کنید. چوب صنوبر مخروطی و جامد GL-10، صدای فوق العاده شگفت‌انگیزی را از نظر احساس، پیچیدگی و پایداری ایجاد می‌کند.

3.یاماها U1 SH2

پیانو یاماها U1 SH2

روکش: آبنوس جلا، ماهون جلا، گردو آمریکایی ساتن، آبنوس ساتن

ابعاد: mm (W x D x H) 1530 x 620 x 1210

وزن: 232 کیلوگرم

این پیانو آکوستیک شباهت بسیار زیادی به پیانوهای دیجیتال دارد. یاماها U1 SH2 دارای دو خروجی هدفون و ماژول صدای داخلی به همراه ۲۰ صدای مختلف است. این محصول محبوب‌ترین پیانو ایستاده کمپانی یاماهاست. پیانو یاماها U1 SH2 در چند رنگ مختلف ساخته شده و با ضمانت ده ساله وارد بازار می‌شود. صدای این پیانو بسیار گرم و روان بوده و برای یادگیری در خانه، ضبط استودیو و اجرای حرفه‌ای کاملا مناسب است.

4.فازیولی (Fazioli) F308

پیانو فازیولی (Fazioli) F308

روکش‌ها: ساتن یا آبنوس صیقلی، سفید، قرمز، آبی، روکش‌های دیگر

ابعاد: mm (W x D x H) 1580 x 3080 x 1000

وزن: 570 کیلوگرم

صدای این پیانو فوق العاده رسا و خیره کننده است. فازیولی اف 308 دارای سیم باس بسیار بلند است. طول بلند سیم‌های باس می‌توانند صدایی بسیار هارمونیک ایجاد کنند. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این پیانو، وجود پدال چهارم است. پدال چهارم می‌تواند فاصله ضربه عمودی چکش به سیم را کاهش دهد. این ویژگی‌ها تا حد زیادی مورد توجه پیانیست‌های حرفه‌ای قرار گرفته است.

 5.پیانو Kawai K-300

پیانو Kawai K-300

روکش‌: آبنوس جلا داده شده، ماهاگونی سفید، آبنوس ساتن

ابعاد: mm (W x D x H) 1490 x 610 x 1220

وزن: 227 کیلوگرم

یکی از پرفروش‌ترین پیانوهای بریتانیا، Kawai K-300 است.‌ این پیانو آکوستیک، کیفیتی عالی دارد و ارتفاع آن ۱۲۲ سانتی متر است. ارتفاع و ابعاد کم این پیانو آن را برای فضاهای کوچک مناسب می‌سازد. پیانو Kawai K-300 دارای صفحه کلید عمومی ساخته شده از چوب سنتی و کربن قوی است. این پیانو یک تجربه نوازندگی خاص برای پیانیست‌های حرفه‌ای به ارمغان خواهد آورد.

6.پیانو شیمل Schimmel K132

پیانو شیملSchimmel K132

پوشش: آبنوس جلا داده شده، ماهاگونی، سفید

ابعاد: (W x D x H) mm 1490 x 1320 x 620

وزن: 263 کیلوگرم

تولیدکنندگان آلمانی Schimmel از قرن نوزدهم کار تولید و تجارت پیانو را انجام می دادند. K مخفف “Konzert” و نشان می دهد که این پیانو پرچمدار طیف پیانوهای ایستاده این شرکت است. این پیانو با صدای قدرتمند، مجلل و دامنه دینامیکی بسیار رسا، عملکرد بسیار ساده ای داردو و به راحتی اجازه می دهد تا تمام جزئیات ظریف در یک اجرا به نمایش درآید.

7.پیانو کنسرت C Bechstein Concert 8

پیانو کنسرت C Bechstein Concert 8

پوشش: آبنوس جلا داده شده، سفید، گردو، گیلاس، ماهون، سایر روکش‌های خاص

ابعاد: mm (W x D x H) 1540 x 670 x 1310

وزن: 261 کیلوگرم

این پیانو اختصاصا برای کنسرت و اجرا روی صحنه طراحی شده است. صدای این پیانو آکوستیک به شکل فوق العاده‌ای در فضای کنسرت پخش می‌شود. تنها عیب پیانو کنسرت سی بچستاین 8، قیمت بالای آن است. پیانو کنسرت سی بچستاین 8، در دهه‌های مختلف مورد استفاده قرار گرفته است. کلیدهای این مدل پیانو آکوستیک بسیار سبک بوده و سرعت نوازنده را برای نواختن پیانو افزایش خواهد داد.

خرید بهترین پیانو آکوستیک دست دوم

شاید خرید بسیاری از مدل های پیانو اکوستیک به دلیل کمیاب بودنشان، کار دشواری باشد. ولی شما می توانید یک پیانو دست دوم آکوستیک را با بهترین کیفیت به راحتی خریداری کنید. شما می توانید در سلولیکس، انواع پیانو آکوستیک دست دوم را به بهترین قیمت و با تضمین اصالت کالا تهیه کنید. پیشنهاد می کنیم برای دریافت مشاوره در این خصوص با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

پیشنهاد به مطالعه بیشتر: راهنمای خرید پیانو دست دوم

در این مقاله از وبسایت سلولیکس به طور کامل درباره پیانوهای آکوستیک و برندهای مختلف آن صحبت شد. پیانوهای آکوستیک شکل و کاربردهای مختلفی دارند. برخی از پیانوهای آکوستیک برای کنسرت‌ها و صحنه‌های اجرا مناسب هستند. برخی دیگر مناسب نوازندگان مبتدی بوده و قیمت پایین‌تری دارند. در هر صورت هنگام خرید پیانو آکوستیک باید به مواردی مثل جنس روکش، نوع و کیفیت صدا، تعداد صدا و قیمت توجه شود.

iwlseo
دیدگاه کاربران
1 دیدگاه
  • فاطمه 11 ژوئن 2023 / 12:52 ب.ظ

    واقعا حسی که از پیانو آکوستیک میگیری قابل مقایسه با پیانو دیجیتال نیست

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *