راهنمای خرید پیانو دست دوم

راهنمای خرید پیانو دست دوم

آنچه در این مطلب می خوانید:

پیانو جزء کالاهای گران قیمتی است که خرید آن به نوعی یک سرمایه گذاری محسوب می شود. دلایل متعددی وجود دارد که موجب می شود یک فرد بخواهد به جای خرید پیانوی نو، یک پیانو دست دوم خریداری کند. در این مقاله می خواهیم یک راهنمای خرید پیانو دست دوم و هر چیزی که نیاز دارید صحبت کنیم. در ادامه نیز با ما همراه باشید.

چرا خرید پیانوی دست دوم؟

مهم ترین سوالی که وجود دارد این است که چرا باید به جای یک پیانو نو، پیانو دست دوم بخریم و آیا خرید یک پیانو دست دوم می تواند به اندازه خرید یک پیانو دست اول خوب باشد؟

پاسخ این است:

در صورت رعایت همه نکات هنگام خرید، بله. پیانوهایی در گذشته تولید شده که برای سال های بسیار عالی نواخته اند و هنوز هم کارایی دارند. به همین علت است که خرید پیانو دست دوم یک کار هوشمندانه است. در ادامه این بخش به مهم ترین نکاتی می پردازیم که باعث می شود، خرید پیانوی دست دوم را یک انتخاب خوب بدانیم.

پیشنهاد به مطالعه بیشتر: تاریخچه پیانو

کمک به مدیریت هزینه ها

اولین و شاید مهم ترین مزیتی که با خرید پیانو دست دوم به آن دست می یابید، مدیریت هزینه ها است. شما می توانید با مبلغ کمتری، یک پیانو دست دوم داشته باشید و اگر به تمامی نکاتی که در این راهنمای خرید پیانو گفته می شوند توجه داشته باشید، پیانویی خریداری خواهید کرد که نسبت به نمونه های نو، کیفیت بالایی نیز دارد.

کیفیت بالای صدای پیانو

یکی از نکات جالب در مورد پیانو این است که هر چقدر بیشتر زمان بگذرد و مورد استفاده قرار گیرد، کیفیت صدای بهتری پیدا خواهد کرد. این اتفاق در اثر رگلاژ شدن ساز رخ می دهد.

رگلاژ شدن ساز یعنی اینکه عملکرد و کارایی اکشن ساز و موادی که جهت ساخت آن به کار برده شده است، با گذشت زمان بهتر شود. در نتیجه شما با خرید پیانوی دست دوم، سازی را می خرید که صدایی بهتر نسبت به نمونه نو خود دارد و به همین علت می توان خرید پیانوی دست دوم را یک انتخاب هوشمندانه دانست که شما را سال ها جلو می اندازد.

مناسب برای تمرین افراد مبتدی

ممکن است شما بخواهید پیانو زدن را شروع کنید، اما خرید یک پیانوی نو برای فردی که مبتدی است، کار درستی نیست. چون هم هزینه بالایی خواهد داشت و هم شما آنقدر حرفه ای نیستید که بخواهید یک پیانوی نو برای کار خود خریداری کنید. به همین علت بهتر است یک پیانوی دست دوم برای کار خود بخرید و پس از حرفه ای شدن، یک پیانوی نو برای ادامه کارتان تهیه کنید.

امکان خرید مدل های خاص پیانو

نکات مهم خرید پیانو دست دوم

شاید شما بخواهید یک مدل خاص پیانو را از برند مدنظر خود خریداری کنید اما نمونه نو آن قیمت بالایی داشته و بودجه شما نرسد. در همین حال شما می توانید با صرف هزینه کمتر، دست دوم همان مدل پیانو را به صورت ارزان تر خریداری کنید و نکته جالب این است که در بعضی از مواقع کیفیت بهتری نسبت به نمونه نو، دارد.

نکات مهم راهنمای خرید پیانو دست دوم

پیانو، سازی گران است و در نتیجه برای خرید آن باید به نکات مهمی اهمیت دهید تا گزینه ای ایده آل را خریداری کنید. در این بخش به مهم ترین مواردی که باید به آن ها توجه داشت، خواهیم پرداخت.

بررسی کیفیت صدای پیانو

جالب است بدانید حتی دو پیانو که یک مدل هستند و از یک برند در یک روز ساخته می شوند نیز کیفیت صدای متفاوتی نسبت به یکدیگر دارند. پس اولین کاری که برای خرید یک پیانوی دست دوم باید انجام دهید، این است که کیفیت صدای پیانو را بررسی کنید. با توجه به اینکه صدای پیانو به محل و شیوه نگهداری و موارد دیگر نیز بستگی دارد، لازم است کیفیت صدا به خوبی بررسی شود.

پیشنهاد به مطالعه بیشتر: پلی فونی مناسب برای پیانو

کارکرد درست پدال ها

پیانو آکوستیک به صورت 2 یا 3 پداله تولید و عرضه می شود. بهتر است قبل از خرید پیانو از تعداد پدال های پیانو و کارکرد درست آن ها مطمئن شوید. پدال ها جهت تغییرات صوتی در صدای پیانو تعبیه شده اند که در نهایت باعث بهتر شدن صدای ساز می شوند.

پیشنهاد به مطالعه بیشتر: بهترین پیانو آکوستیک

بررسی کلاویه های پیانو

تست صدای پیانو دست دوم برای خرید

کلاویه پیانو همان کلیدهای پیانو است که با فشردن آن ها می توانید ساز بزنید. مهم ترین نکات مربوط به کلاویه ها این است که نباید فاصله ای بین آنها وجود داشته باشد و همچنین کلاویه ها نسبت به یکدیگر تراز باشند.

یکی از نکات دیگر برای بررسی کلاویه ها این است که انگشت خود را بر روی کلاویه ها گذاشته و بدون اینکه آن را به سمت پایین بفشارید، ببینید به خوبی به سمت چپ و راست حرکت می کنند؟ این حرکت به سمت چپ و راست باید محدود باشد.

برند پیانو

برندهای زیادی پیانو تولید می کنند که هر کدام کیفیت متفاوتی دارند. اگر به برند خاصی علاقه یا عادت دارید، بهتر است پیانوی دست دومی که می خرید نیز از همان برند باشد.

اصالت پیانو

همه پیانوها اصل نیستند و باید قبل از خرید، اصالت آن را تایید کنید. اکثر پیانوهایی که در همین چند سال قبل تولید شده اند، دارای یک کد سریالی هستند که بر روی بدنه آن ها درج شده است و شما می توانید با وارد شدن به سایت برند سازنده و درج کد سریالی در محل مورد نیاز، اطلاعات کاملی از برند سازنده، مدل و دیگر مشخصات پیانو به دست آورید.

توصیه می شود از یک فرد متخصص در این زمینه کمک بگیرید تا یک پیانوی اصیل و با کیفیت خریداری کنید. لازم به ذکر است که سلولیکس تمامی پیانوهای خود را با ضمانت اصالت کالا به فروش می رساند و شما می توانید پیانو مورد نظر خود را با اطمینان از اصل بودن آن، تهیه کنید.

کوک و رگلاژ پیانو دست دوم

کوک و رگلاژ پیانو دست دوم

به صورت معمول یک پیانو باید دو بار در سال کوک شده و اگر این کار انجام نشود، مسلما از کیفیت و کارایی آن کاسته خواهد شد و ضمن کاهش طول عمر مفیدی که دارد، ممکن است صدای مطلوبی نیز نداشته باشد. به همین علت باید قبل از خرید از این بابت مطمئن شوید.

زیبایی ظاهری

یکی از عوامل مهم که گاهی حتی افراد به این علت، یک پیانو را خریداری می کنند، نمای زیبایی است که به دکوراسیون محل قرارگیری می بخشد. قبل از خرید، پیانو را به خوبی چک و ظاهر آن را بررسی کنید.

سوالاتی که هنگام خرید پیانو دست دوم باید از خود بپرسید.

قبل از خرید پیانو لازم است سوالاتی را از خود بپرسید تا هدفتان از خرید پیانو مشخص شده و یک گزینه ایده آل را تهیه کنید:

1- چه نیازهایی دارید؟

نیازهای خود را در نظر بگیرید. ممکن است که شما یک مبتدی باشید و به همین علت نیازی به تهیه یک پیانوی گران قیمت نداشته باشید. حتی می توانید از پیانو دیجیتال استفاده کنید که نسخه دیجیتالی پیانوهای آکوستیک است و امکانات مناسبی در اختیار شما قرار می دهد.

2- چه میزان بودجه دارید؟

بودجه شما چقدر است؟ هر چقدر بودجه بیشتری داشته باشید، احتمالا یک پیانو بهتر خریداری می کنید. بودجه خود را به صورت دقیق بدانید. اینگونه می توانید گزینه های مناسبی با محدوده بودجه خود تهیه کنید.

سوالاتی که باید از فروشنده پیانو بپرسید.

شما یک پیانوی دست دوم می خرید و به همین علت لازم است از فروشنده سوالاتی را پرسیده و اطلاعاتی پیرامون پیانو مورد نظر کسب کنید:

1- آیا پیانو گارانتی دارد؟

بهتر است پیانویی را خریداری کنید که گارانتی و خدمات پس از فروش دارد. همچنین از فروشنده مهلت تست بگیرید تا پیانو را به خوبی بررسی کنید.

2- پیانو چند سال کار کرده است؟

پرسش این سوال که پیانو چند سال کار کرده است، دید خوبی به شما می دهد. پیانوهای قدیمی تر به دلیل رگلاژی که اتفاق می افتد صدایی جذاب دارند. با این حال ممکن است یک پیانو برای مدت زیادی کار کرده و عمر مفیدش به سر رسیده، در نتیجه باید از خرید آن صرف نظر کرده یا با قیمتی به نسبت کمتری آن را خریداری شود.

3- محل نگهداری پیانو کجا بوده است؟

میزان سالم ماندن یک پیانو، صدای آن و عمر مفیدی که دارد، کاملا به محل نگهداری پیانو بستگی دارد. قبل از خرید، حتما محل نگهداری پیانو و شیوه نگهداری آن توسط صاحب قبلی را بررسی کنید.

4- آیا پیانو به خوبی نگهداری شده است؟

نگهداری پیانو شامل استفاده درست از آن، نگهداری در یک محل درست، کوک کردن به موقع، تمیز نگه داشتن و موارد دیگر است. از اینکه پیانو به خوبی نگهداری شده است یا خیر به خوبی اطلاع کسب کنید.

5- آیا به خوبی کوک شده است؟

یکی دیگر از سوالاتی که باید از فروشنده بپرسید، این است که آیا پیانو در طی مدتی که در دست صاحب قبلی بوده، به خوبی کوک شده است یا خیر. اگر یک پیانو به خوبی کوک نشود، صدای مطلوبی نخواهد داشت.

بهترین پیانو دست دوم

برای خرید پیانو دست دوم باید به نکات متعددی توجه داشته باشید تا بهترین نمونه را بخرید. اگر تازه کار هستید و قصد شروع پیانو نوازی را دارید، اما بودجه کافی ندارید یا نمی خواهید هزینه زیادی برای خرید پیانو اختصاص دهید می توانید از بهترین پیانو دیجیتال استفاده کنید. مواردی همچون پیانو دیجیتال یاماها برای شروع مناسب هستند و می توانید با هزینه مناسبی آن ها را تهیه کنید.

ما در سلولیکس عرضه کننده انواع پیانو به صورت حضوری و آنلاین هستیم. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به فروشگاه ما مراجعه کرده یا با کارشناسان ما تماس بگیرید تا ضمن نیازسنجی و مشاوره رایگان، گزینه های مناسب به شما پیشنهاد شود.

سلولیکس برای همه پیانوهای ارائه شده، ضمانت اصالت کالا، گارانتی و خدمات پس از فروش ارائه می کند و شما 7 روز برای تست سلامت پیانوی خریداری شده، مهلت دارید. به همین دلیل می توانید بهترین پیانو را با توجه به نیازتان از طریق آن تهیه کنید.

iwlseo
دیدگاه کاربران
2 دیدگاه
 • مینا براتی 19 سپتامبر 2023 / 12:01 ب.ظ

  ممنون از اطلاعات کاملتون 🙏❤️ ببخشید من یه مشاوره خرید لازم داشتم، توی یه رپورتاژ خوندم نوشته بود پیانو دیجیتال خیلی دوامی نداره و ممکنه خیلی راحت خراب بشه توی اقتصاد آفرین نوشته بود، خواستم بدونم درسته این موضوع آیا نمیشه روی پیانو دیجیتال خیلی حساب کرد؟؟

  • سلولیکس 22 سپتامبر 2023 / 4:07 ب.ظ

   سلام
   میتونید برای دریافت مشاوره تخصصی با ما تماس بگیرید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *